Canisterapie

23. 01. 2023     sekce: Akce školy     autor: Michaela Hawigerová     tisk: tisk článku

Téměř všechny třídy 1. stupně navštívila paní Nikol Kočtářová se svými pejsky Aischou a Bety, plemeno pyrenejský horský pes.

Žáci se dozvěděli něco málo o plemeni, na seznámení si fenky nakrmili, dozvěděli se, co je canisterapie, jaké další druhy zvířecí terapie existují.

Žáci si vyzkoušeli základní manipulaci se psy, s pejsky také relaxovali a bavili se.

Nešlo pouze o hraní si se psy, žáci měli možnost zjistit stavbu těla psa, podívat se na další plemena psů, portrétovat naše smysly (chuť, čich, sluch, zrak a hmat), poznávali stopy různých zvířat. Během aktivit žáci rozvíjeli i jemnou motoriku, prováděli dechová cvičení v rámci hry a mnoho dalšího.

Na závěr přikládáme některé fotografie z akce. Více fotografií naleznete na stránkách tříd.